festival krátkeho filmu

AZYL SHORTS

16. - 19. 10. 2024

AZYL SHORTS, medzinárodný festival krátkeho filmu, sa po štvrtýkrát fyzicky uskutoční v meste Banská Bystrica v jesennom termíne 16.-19.októbra 2024.

Tešiť sa môžete na tie najlepšie krátke filmy z prestížnych filmových prehliadok, ako sú Oscary, Cannes, Benátky, Karlove vary,.. Tiež kurátorsky zostavené výberky porotcov z krajín V4 v kinosále Múzea SNP. Ukrajinskú a iránsku kultúru prinesieme v podobe nie len filmovej, ale aj gurmánskej. V programe máme zaradené filmy spred roku 1989 v spolupráci so slovenským filmovým ústavom a aj program pre rodiny s deťmi v spolupráci s Fest Anča.  Dovzdelať sa zastav na Akadémii umení, kde sa budú konať masterclassy a počas celého týždňa tu tiež prebieha filmársky workshop pre stredoškolákov pod vedením lektorov z praxe.

Na Slovensku, ale i v Strednej Európe je AZYL SHORTS jedinečným podujatím. Našou súťažnou sekciou minútových, päťminútových filmov a videoklipov vytvárame priestor pre prezentáciu autorov krátkych filmov a videoklipov. Našim hlavným cieľom nie je len kvalitná príprava samotnej súťaže, ale aj ambícia vytvoriť platformu, ktorá zabezpečí propagáciu tvorcov pred širokou i odbornou verejnosťou.

Prihlasovanie na aktuálnu súťaž trvá od 13.februára do 30.júna 2024. Slávnostný galavečer spojený s premietaním finálových filmov  a odovzdávaním  cien sa uskutoční počas posledného festivalového dňa, v sobotu, v Múzeu SNP. Našu Best-of-ku si budete môcť pozrieť na webe festivalu a na platforme dafilms.sk.

Nezabudli sme ani na sprievodný program 🎵
Príď sa zabaviť na koncerty, party či filmársky kvíz, čakáme ťa!